facebook
Zaloguj się
E-mail
Hasło
nie pamiętam hasła
0 Koszyk

Podkategorie

Wszystkie produkty

Które pomieszczenie chcesz umeblować?

Wybierz spośród 15 000 mebli.

Ergonomia dla Ciebie w dobrej cenie

Posiadamy w ofercie ponad 10000 foteli i krzeseł

Zdrowe, proste, wielofunkcyjne - nowoczesne meble szkolne

Zdrowe, proste, wielofunkcyjne - nowoczesne meble szkolne

Przestrzenie szkolne to miejsce, gdzie nasze dzieci spędzają ogromną część swojego czasu.
Coraz częściej zadajemy sobie pytanie o jego wpływ na zdrowie uczniów z różnych grup wiekowych.
Jakość przestrzeni oferowanych przez placówki edukacyjne zaczyna być poddawana dyskusji w miarę, jak świadomość problematyki bezpieczeństwa i higieny pracy rośnie.
Zapotrzebowanie najróżniejszych użytkowników znajduje odpowiedź w rozwijającej się ofercie mebli. Zaczynamy zastanawiać się, co możemy zaoferować uczniom, aby chętniej i lepiej wykonywali swoje codzienne zadania,
siedząc na szkolnych krzesłach do biurek. Aby czas spędzony w szkole był zdrowy dla ich kręgosłupów i pozytywnie stymulujący, warto sięgnąć po najnowsze rozwiązania z branży mebli szkolnych.

Zadania mebli szkolnych

Rodzice, wysyłając dziecko do szkoły, oczekują, że zaangażuje się ono w maksymalnym stopniu w realizację zadań rozwojowych, zdobywając wiedzę i kompetencje zgodnie ze stawianymi przed nim wymogami.
Czy jednak warunki, w których przebywa, dają taką możliwość? Czy pozwalają na dobre samopoczucie i koncentrację po wielu godzinach przebywania w wymuszonej pozycji? Bywa z tym bardzo różnie,
a jaki jest wpływ tych czynników na naszą efektywność nikogo pracującego przy biurku nie trzeba przekonywać. Ból pleców, bóle karku, wady postawy,
zaburzenia napięcia mięśniowego, bóle głowy i zaburzenia koncentracji to tylko kilka najpowszechniejszych skutków ubocznych siedzenia przy nieergonomicznych stanowiskach.

Aby do tego nie dopuścić należy zadbać o bezpieczeństwo i wygodę tworzonych stanowisk. Przede wszystkim kluczowe jest dopasowanie mebli do wzrostu użytkowników. Biurka i krzesła uczniów powinny więc być np. regulowane.
Jeśli regulowany stelaż do biurka nie wchodzi w grę, rozwiązaniem są meble szkolne w różnych wymiarach, tak aby odnalazły się na nich wygodnie wszystkie dzieci.
Normy dla branży dokładnie regulują przedziały ich wysokości i kolory obowiązujących oznaczeń. Kształt mebli szkolnych powinien sprzyjać zajęciu przez dziecko zdrowej pozycji przy biurku i pozostanie w niej przez kilka godzin dziennie.
Kluczowe jest dokładne rozpoznanie funkcji, którą ma on pełnić - innego rodzaju rozwiązań poszukiwać będziemy, kupując meble do klas szkolnych, a innego tworząc przestrzeń odpoczynku w szkolnej świetlicy lub strefę relaksu na korytarzu.

Cechy dobrze zaprojektowanych mebli szkolnych

Dobrze wykonane meble szkolne powinny być minimalistyczne w formie i maksymalnie bezpieczne. Ich kształt i materiały, z których są wykonane, odpowiadać muszą najściślejszym wymogom bezpieczeństwa.
Im prostsza forma, tym mniejsze ryzyko wypadków lub uszkodzeń i łatwiejsze utrzymanie w czystości. Niezbędna jest stała kontrola jakości, która wyłapie i wycofa z użytku egzemplarze uszkodzone lub niestabilne.
Wysoka jakość nabytych mebli szkolnych to gwarancja wielu lat ich pomyślnego korzystania z nich. Ich projekt obejmuje wszystkie aspekty - czas spędzony przez uczniów za biurkami,
ułatwienie pracy serwisowi sprzątającemu oraz możliwość wygodnego magazynowania krzeseł, tak aby produkt był satysfakcjonujący na każdym etapie użytkowania.


2022-02-15 12:26:10

Nowości

FOTO galeria wybranych realizacji

Ostatnio na blogu

  1 2 3 4 5  

Dlaczego warto wybrać efekt style?

Eksperci w kategorii mebli biurowych

Pomożemy wybrać odpowiednie meble i fotele dostosowując się do Twoich wymagań i oczekiwań.

18 lat doświadczenia w dystrybucji i sprzedaży

Od 2005 roku z sukcesem wyposażyliśmy setki firm. Dołącz do tego znakomitego grona szczęśliwców..

99% klientów nas poleca

Naszą pozycję na rynku potwierdzają otrzymane referencje i opinie od naszych Klientów.

Przystępne ceny, możliwość negocjacji ceny

Dbamy o to, żeby sprzedawane przez naszą firmę towary były wysokiej jakości przy zachowaniu atrakcyjnych i przystępnych cen.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące
foteli do pracy

Czym kierować się przy wyborze ergonomicznego fotela do pracy?
Fotele biurowe to nieodzowny element, służący nam w pracy i gwarantujący jej komfort. W związku z tym ważne jest, by wybrać odpowiedni fotel ergonomiczny. Jego cechy powinny być dostosowane wyłącznie do naszych potrzeb, szczególnie jeśli spędzamy na nim znaczną ilość czasu. Parametry fotela biurowego zależne są od naszych warunków fizycznych – wagi i wzrostu. 
 
Dla niższych i średnich osób najlepszym wyborem będzie fotel z wysokością siedziska od 43 do 55 centymetrów. Natomiast wysocy pracownicy powinni zaopatrzyć się w krzesła z siedziskiem przekraczającym ten zakres. Przy doborze foteli do biurka należy też zwrócić uwagę na to, żeby nasza waga nie przekraczała dopuszczalnego obciążenia krzesła biurowego.
Jakie parametry są wymagane, aby uznać że fotel jest ergonomiczny?
Wielokrotnie przy doborze foteli do biurka spotykamy się z określeniem “ergonomiczne”. Co oznacza takie określenie krzesła biurowego? Składa się na to kilka udogodnień technicznych, które w dalszej perspektywie pozwalają uniknąć bólów kręgosłupa, spięcia mięśni czy innych dolegliwości.
 
Fotel ergonomiczny powinien posiadać:
  • mechanizm synchroniczny – popularną możliwością tych foteli biurowych jest funkcja Active, a więc synchroniczne odchylanie się siedziska i oparcia. Oferują też narzędzie “Anti-Shock”, czyli zabezpieczenie przed uderzeniem oparcia w plecy użytkownika. Kolejnym plusem, jakim mogą pochwalić się te krzesła biurowe jest mechanizm Epron Syncro, który pozwala zablokować oparcie w kilku pozycjach. Posiada też szeroki zakres jednoczesnego odchylania siedziska i oparcia,
  • podłokietniki regulowane – pozwalają na ustawienie łokci w najbardziej wygodny sposób (najczęściej pod kątem 90 stopni), co także jest ważnym elementem prawidłowej postawy siedzącego,
  • regulację wysokości oparcia – zapewnia możliwość regulacji w taki sposób, by podparcie miał cały odcinek lędźwiowy oraz przynajmniej ⅔ części piersiowej kręgosłupa, 
  • podparcie lędźwiowe: regulowane lub profilowane – gwarancja komfortu nawet przy wielu godzinach w jednej pozycji,
  • zagłówek – z regulacją kąta pochylenia i wysokości.
 
Na co zwrócić uwagę kupując fotel obrotowy?
Najważniejszy przy doborze krzesła obrotowego jest zawsze komfort z użytkowania kupującego. Zatem należy zwrócić uwagę na kilka cech, które zapewnią odpowiednią wygodę przy spędzaniu czasu w domu lub pracy. Ważne, by oparcie fotela biurowego kończyło się powyżej łopatek, co zapobiega wielu zwyrodnieniom kręgosłupa. Model z podłokietnikami to kolejna propozycja warta uwagi dla osób dbających o zdrowie. Równie nieodzowny jest zagłówek z regulacją, który sprawi, że Twoje kręgi szyjne odpoczną podczas wykonywania pracy na fotelu obrotowym.
 
Przy zakupie fotela obrotowego należy też zwrócić uwagę na:
 
  • Jakość materiału użytego do produkcji fotela – krzesło biurowe może być wykonane z różnych materiałów.  Fotele do biurka z ekoskóry nie mają najlepszej opinii jeśli chodzi o obicie. Materiał ten uchodzi za niezbyt trwały, często ma nieprzyjemny zapach. Krzesła obrotowe ze skóry naturalnej – to dobrze skonstruowany, niezwykle wygodny i odporny na zniszczenia sprzęt. Znakomitym wyborem będzie też fotel z tkaniny materiałowej. Jest dużo bardziej odporny na ścieranie niż ekoskóra i zdecydowanie godny polecenia.
  • Klasę siłownika – Klasa 2 - jest obecnie rzadko spotykana przy zakupie fotela do biurka (jej maksymalne obciążenie to często tylko 100 kilogramów). Klasa 3 - komponent wykorzystywany w krzesłach klasy średniej (maksymalne obciążenie 130 kilogramów). Klasa 4 – często montowany właśnie w fotelach obrotowych. Znakomicie dopasowany do wymagających klientów (maksymalne obciążenie do 160 kilogramów).
  • Posiadanie mechanizmu synchronicznego – jak już wspominaliśmy wcześniej, zapewnia nie tylko wygodę i komfort, ale też w dalszej perspektywie ogranicza szanse na problemy zdrowotne związane z kręgosłupem. Dzięki temu mechanizmowi siedzisko po zwolnieniu blokady dostosowuje się do pleców (śledzi ruch naszego ciała).
  • Czy fotel posiada atest wytrzymałościowy oraz atest na tapicerkę – czyli dokument stwierdzający, że dany produkt spełnia obowiązujące normy.
 

Na skróty

Oferta mebli

Oferta krzeseł i foteli

Kontakt

EFEKT Meble Biurowe Sp. z o.o.
ul. Galileusza 18
67-200 Głogów

76 832 10 28

501 677 990

pon.-pt: 8:00 - 16:00

Kontakt w sprawie danych osobowych
Tomasz Wadas
iod@efekt-style.pl

 

Zastrzegamy sobie prawo do pomyłek i błędów oraz do zmian cen bez podania przyczyny. Zdjęcia oraz próbki kolorystyczne produktów mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistego ich wyglądu z uwagi na różnice wynikające z kalibracji monitora i w związku z tym nasza firma nie ponosi z tego tytułu odpowiedzialności.

Oprogramowanie sklepów internetowych web-market.pl
Aby zapewnić Państwu najlepsza formę prezentacji i możliwość szybkiego złożenia zamówienia na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności